XII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA w Szkole Podstawowej w Bereście

Akcja Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia jest wielkim szkolnym wydarzeniem. Najpierw były przygotowania, podczas których uczniowie z klas IV-VIII przypominały sobie tabliczkę mnożenia, by potem 7 października wykazać się „tabliczkową wiedzą” podczas konkursów. Do akcji włączyli się również pracownicy szkoły. Rozwiązaliśmy kilkadziesiąt łamigłówek oraz zagadek logicznych podczas pracy w grupach. Wyłoniliśmy 42 Ekspertów Tabliczki Mnożenia. Uczennica klasy 7 Sara Rucka pobiła rekord szkoły w teście on-line rozwiązując bezbłędnie przykłady w 8 sekund!

Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości, a dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.