Wycieczka w Góry Świętokrzyskie – „Poznaj Polskę” DZIEŃ DRUGI

Jest wiele osławionych drzew w Polsce, słynna lipa z Czarnolasu, dęby Lech, Czech i Rus, ale chyba najsłynniejszym jest dąb Bartek, okazały pomnik przyrody znajdujący się na ziemi świętokrzyskiej. Drzewo było niemym świadkiem wielu wydarzeń dziejowych i na pewno dużo by mogło o nich opowiedzieć. My na pewno będziemy opowiadać jakie wspaniałe wrażenie na nas zrobił.

A to już kolejne miejsce na trasie, obfitującej w atrakcje wycieczki. Nasz przystanek to Kadzielnia, urokliwy amfiteatr znajdujący się wśród skalnych wypiętrzeń, które służą osobom spragnionym adrenaliny- przejazd tyrolką. A sam amfiteatr pewnie wiele razy widzieliście w TV, podczas transmisji koncertów.

A my ruszamy dalej…

Było coś dla ciała, było też dla ducha, a teraz uczta dla umysłu. Centrum Geoedukacji w Kielcach to niezwykłe miejsce, które dostarcza niezapomnianych wrażeń wszystkim, którzy go odwiedzają. Świat skrywa wiele tajemnic, a my je odkrywamy w tym miejscu, co najważniejsze, dobrze się przy tym bawiąc.

I ostatni historyczny przystanek na naszej trasie – zamek królewski w Chęcinach. Ten monumentalny obiekt powstał na przełomie XIII I XIV wieku, a za czasów Kazimierza Wielkiego umocniony na tyle, że przez kolejne 250 lat stanowił twierdzę nie do zdobycia. My go „zdobyliśmy”, pokojowo oczywiście, podchodząc po niego i zwiedzając.