Wycieczka do Trójmiasta – „Poznaj Polskę” DZIEŃ TRZECI

Dzisiejszą wędrówkę rozpoczęliśmy od niezwykle urokliwego Sopotu. Widzieliśmy piękne hotele, uzdrowiska i leczniczą wodę. Przeszliśmy również na molo w Sopocie. Następnie przeszliśmy na deptak. Humory dopisują i już wiemy teraz, że trudno będzie rozstać się z naszym ukochanym MOŻEMY BAŁTYCKIM. Po odwiedzinach tych miejsc kierujemy się na Westerplatte.

#PoznajPolske

Wycieczka współfinansowana z projektu „Poznaj Polskę”

Skierowaliśmy się wolnym krokiem do Pomnika na Westerplatte. Po drodze mijaliśmy wartownie, ruiny koszar. Podziwialiśmy konstrukcję tego budynku, która w czasie II WOJNY ŚWIATOWEJ, po bombardowaniu tego miejsca, nie została naruszona.

Następnie wspięliśmy się na Pomnik, gdzie dowiedzieliśmy się, że został on poświęcony OBROŃCOM WYBRZEŻA.

Kierujemy się do Poczty Polskiej w Gdańsku…

Przyjeżdżając do Gdańska zwróciliśmy uwagę na Stocznię Gdańską. Dotarliśmy do Gdańska i od razu skierowaliśmy się do Poczty Polskiej. Po drodze przechodziliśmy obok Muzeum II Wojny Światowej. Podziwialiśmy koncepcję architektoniczną tego obiektu. Tuż przed Pomnikiem Obrońców Poczty Polskiej ukazał się nam budynek Muzeum Poczty Polskiej w Gdańsku. Znajduje się w obrębie Starego Miasta. Wysłuchaliśmy wielu historii, na uwagę zasługuje informacja, że był to symbol polskości w międzywojennym Wolnym Mieście Gdańsk oraz pomnik bohaterstwa polskich pocztowców, którzy 1 września 1939 roku stanowili heroiczny opór niemieckim oddziałom SS i policji.

Następnie poznaliśmy obwarowania miasta Gdańska z VII w., które zostały uznane za Pomnik Historii. Przyglądaliśmy się ceglanym kościołom, kamienicom i budowlom militarnym, które są charakterystyczne i pokazują ogromne walory artystyczne.

Zaraz po Gdańsku udaliśmy się do Gdyni-historycznego układu urbanistycznego. Wiemy, że Gdynia była osadą rybacką, która w szybkim tempie przekształciła się w miasto nad brzegiem Bałtyku. W Gdyni nie ma starówki, ani wiekowych zabytków, ale nowoczesne atrakcje miasta – portowego oraz rozrywkowego.

Stałym punktem jest bulwar – to idealne miejsce do spacerów. Spędziliśmy trochę czasu na złocistej plaży, a następnie udaliśmy się na Skwer Kościuszki …

Na Skwerze Kościuszki podziwialiśmy piękne, zacumowane statki – Dar Pomorza i ORP Błyskawica.

Dar Pomorza jest to trzymasztowy żaglowiec, gdzie poznajemy codzienne życie marynarzy oraz oficerów podczas rejsu.