Wycieczka do Bóbrki i Krosna – „Poznaj Polskę”

W dniu 21 września 2023 r. uczniowie klas 1-3 udali się na wycieczkę do Bóbrki i Krosna.
W pierwszej kolejności odwiedzili Muzeum przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Pod opieką przewodnika oglądali najstarsze szyby naftowe – kopanki oraz sprzęt do wydobywania ropy naftowej, wiertnicę, kiwony, kieraty. W dworku Łukasiewicza zwiedzili jego gabinet, starą aptekę oraz bogata kolekcję lamp naftowych. Zobaczyli dwie prezentacje multimedialne obrazujące życie i dokonania I. Łukasiewicza.
W dalszej kolejności udali się do Krosna do Centrum Dziedzictwa Szkła. Tu swoją przygodę rozpoczęli od poznania na żywo pracy hutnika i kolejnych etapów produkcji szklanych wyrobów. Następnie każdy mógł samodzielnie wybić pamiątkowy medal że szklanej surówki pod czujnym okiem hutnika. Wielka radość sprawiły warsztaty „Malowane na szkle”, na których każdy wykonał obrazek na szklanej tafli.
Wycieczka w której uczestniczyli była źródłem wiedzy o historii, tradycji i kulturze najbliższego regionu.

Wycieczka odbyła się dzięki dofinansowaniu z projektu „Poznaj Polskę”.