Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

Jeszcze nie tak dawno powtarzaliśmy za zespołem Elektryczne Gitary „To już jest koniec, nie ma już nic, jesteśmy wolni, możemy iść…”. Dzisiaj zupełnie inna melodia otworzyła nowy rozdział naszego życia „Jeszcze tylko wrzesień[…]znów będą wakacje, na pewno mam rację, wakacje będą znów”.

I znakomicie, że takim optymistycznym akcentem rozpoczęliśmy naszą wędrówkę po ścieżkach edukacji. Bo jakże nie wlać nadziei i wiary w serca tych najmłodszych, którzy po raz pierwszy przekroczyli progi naszej szkoły, a także tych, którzy niechętnie rozstali się ze słońcem, plażą jeziorem, czy górskimi widokami. Możemy Was zapewnić, czas szybko płynie, ani się obejrzycie, a nadejdzie ten dzień, o którym wspomniała nasza młodzież w dzisiejszej akademii, rozpoczynającej nowy rok szkolny.

Uwadze naszych uczniów nie umknęły wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat, jakże tragiczne i naznaczone cierpieniem wielu milionów polskich obywateli. Dzisiaj rocznica wybuchu II wojny światowej. Wspominamy wszystkich, którzy złożyli największą ofiarę na ołtarzu naszej Ojczyzny.

Dzisiejsza inauguracja roku szkolnego w SCESZ w Bereście, była też wyjątkowa z innego powodu, Pani Dyrektor Aleksandra Radziak otrzymała oficjalną nominację na stanowisko Dyrektora SCESz w Bereście. Jeszcze raz gratulujemy i życzymy sukcesów.

Sukcesów życzymy także wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom. Niech w każdym dniu świeci Wam słońce, a szkoła będzie waszym drugim domem!