REALIZACJA PROGRAMÓW PROFILAKTYCZNYCH

Uczniowie klasy 2 i 3 w tym roku szkolnym brali udział w programie profilaktycznym pt. „Nie pal przy mnie, proszę”, natomiast uczniowie klasy 4 i 5 w programie profilaktycznym „Znajdź właściwe rozwiązanie”. Uczniowie młodszych klas wzięli także udział w konkursie plastycznym pt. „Palenie szkodzi zdrowiu”, który był podsumowaniem realizowanego projektu. Efektem końcowym realizacji ww. programów było humorystyczne przedstawienie na temat palenia papierosów pt. „Kopciuszek”, w które zaangażowani byli uczniowie klasy 7. Starsi koledzy przygotowali również plakaty i krótkie prezentacje na temat szkodliwości używek na organizm człowieka. Skecz oraz prezentacja odbyły się 14 czerwca 2021 r. i przeznaczone były dla uczniów klas 1-3 oraz 4-5. Na tym spotkaniu pani dyrektor wręczyła dyplomy oraz nagrody z konkursu plastycznego, a wszyscy uczestnicy otrzymali słodki upominek. Organizatorami powyższych działań były pedagog Elżbieta Jasińska – Siemieniako oraz nauczyciel bibliotekarz Sylwia Tokarczyk.