Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia

Grudzień w klasach 1-3 minął bardzo intensywnie. Już w pierwszy dzień nauki odbyły się warsztaty lepienia z gliny. Powstały cudowne dekoracje świąteczne, które musiały poczekać na wysuszenie i dalszą dekorację.
5 grudnia uczniowie udali się do Szymbarku na warsztaty tradycyjnych ozdób bożonarodzeniowych. Mimo mroźnej i zimowej aury dziarsko zwiedzali skansen i poznawali realia życia ludzi w dawnych czasach. Poznali historie wyrabiania niezbędnych do życia rzeczy, obowiązki wszystkich członków rodziny oraz tradycje dotyczące min. świąt Bożego Narodzenia (podłaźniczki, kolędy, kolory opłatków itp.)
Następnie każdy z uczniów wykonał samodzielnie dekoracje z papieru (aniołki i ptaszki) oraz tradycyjne światy z opłatków.
6 grudnia to czas mikołajkowy, który w naszej szkole był dniem wypełnionym grami świątecznymi, obejrzeliśmy wspólnie film oraz pomalowaliśmy ozdoby z gliny.
Kolejne dni upłynęły na dekorowaniu naszego piętra ozdobami samodzielnie wykonanymi. Uczniowie brali także udział w konkursie na ozdobę świąteczną. Te ozdoby wisiały na wspólnej choince szkolnej na korytarzu.
W kolejnym tygodniu uczniowie wykonali kartki dla osób starszych i samotnych, realizując kolejny punkt projektu „Serdeczna Karteczka”.
Wykonywali także różne prace techniczne i plastyczne związane ze świętami, uczyli się kolęd.
22 grudnia to spotkania klasowe – dekorowanie pierników, śpiew kolęd, rozmowy o tradycji, wspólne łamanie się opłatkiem.
Z pewnością uczniowie są doskonale przygotowani do świąt!