Pasowanie na czytelników

Dnia 18 października 2019 w naszej szkole uczniowie klasy I zostali pasowani na czytelników biblioteki. Pasowanie odbyło się po egzaminie, który składał się z trzech zadań.
Pierwsze zadanie polegało na wykonaniu z rodzicami okładki dowolnej książki, drugie na udzieleniu prawidłowej odpowiedzi na zagadki dotyczące rożnych książek i bajek dla dzieci, a trzecie na ułożeniu litery z puzzli i wyszukaniu imienia zaczynającego się na daną literę.
Uczniowie zdali test na 6, co potwierdziła nasza jurorka czyli Pani Książka oraz zebrani na uroczystości nauczyciele i uczniowie klas starszych. Następnie odbyło się uroczyste przyrzeczenie, dzięki któremu pierwszoklasiści stali się pełnoprawnymi czytelnikami naszej biblioteki.
Życzymy im wielu wspaniałych przygód z książkami i zapraszamy do częstych wizyt w naszej bibliotece!