Pasowanie na czytelnika

Dnia 20 października 2021 roku w sali gimnastycznej odbyło się pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Jest to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki.

Celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz systematycznego rozwijania umiejętności czytania. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie przygotowane przez uczniów klasy II. Dowiedzieli się, jak należy dbać o książki, czego nie wolno robić, czytając książkę. Uczniowie klasy I odgadywali także bajkowe zagadki, które sprawdziły ich znajomość bohaterów baśni i bajek.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki. Na pamiątkę otrzymali dyplomy. I wreszcie przyszedł czas na wypożyczenie książek.