Oświęcim, Wadowice – ODKRYWAM MAŁOPOLSKĘ – Projekt realizowany przy wsparciu finansowemu województwa małopolskiego

Najstarsza młodzież naszej szkoły doczekała się także swojej dwudniowej wycieczki zrealizowanej w ramach projektu przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego „Odkrywam Małopolskę”.

Pierwszy dzień (07.10.2021 r.) rozpoczęliśmy od spaceru po Wadowicach, pobycie w Bazylice pw. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny. Następnie zwiedzaliśmy Muzeum „Dom Rodziny Jana Pawła II” oraz rozkoszowaliśmy się smakiem wadowickich kremówek w uroczym ogródku w Rynku.

Następnie przejechaliśmy do Oświęcimia gdzie z ogromną powagą zwiedzaliśmy Miejsce Pamięci i Muzeum „AUSCHWITZ-BIRKENAU” – były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady. Młodzież była bardzo przejęta wizytą w tym szczególnym miejscu.