Dni otwarte, strzelnica, oj działo się…

Decyzja o wyborze szkoły ponadpodstawowej dla uczniów klas ósmych jest w niektórych przypadkach bardzo trudna i wymaga wielu analiz, a czasem potrafi spędzić sen z powiek. Aby ułatwić zadanie naszym ósmoklasistom wybraliśmy się na dni otwarte do Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Krynicy-Zdroju, gdzie mogli zapoznać się z szeroką ofertą edukacyjną tejże placówki, a także niczym Tezeusz w labiryncie „błądzić” po korytarzach i klasach tej olbrzymiej i pięknej szkoły. Na szczęście nikt się nie zgubił, a to dzięki nici Ariadny w postaci znakomitych przewodników – uczniów tamtejszej placówki. Logistyk, informatyk, budowlaniec, hotelarz, a także szeroka oferta liceów profilowanych sprawia, że jest z czego wybrać. A najlepszą reklamą jest zadowolenie uczniów, z którymi rozmawialiśmy, bardzo często absolwentów naszej szkoły.

Jakby mało było wrażeń tego dnia, udaliśmy się na strzelnicę znajdującą się w Branżowej Szkole                 I Stopnia w Krynicy-Zdroju. W ramach edukacji dla bezpieczeństwa mogliśmy przejść przeszkolenie związane z zasadami panującymi na strzelnicy, a także strzelać do celów. Możecie wierzyć, wcale nie jest to łatwe zadanie i wymaga wiele skupienia, a przede wszystkim treningów.

Będąc w placówce oświatowej, która kształci przyszłych cukierników, hydraulików, stolarzy i wielu innych fachowców, bez których ciężko się obejść, nie omieszkaliśmy zapoznać się ofertą edukacyjną tejże szkoły. Myślę, że dzisiejszy dzień pozwolił nam rozwiać pewne wątpliwości i przybliżył do podjęcia bardzo ważnej decyzji o wyborze szkoły.