„Czy zostaniesz Mikołajem?”

W tym roku wiele uroczystości, które na stałe wpisały się w nasz kalendarz szkolny musimy obchodzić inaczej. Możemy jednak pokazać, że wciąż potrafimy i chcemy razem współpracować.

Serdecznie zapraszamy uczniów i ich rodziców oraz mieszkańców Berestu do udziału w zbiórce mikołajkowej dla Oli i Kuby.

Co zbieramy? – Ubrania: dla Oli rozm. 92-104, dla Kuby rozm. 140-148; zabawki: Ola dźwiękowe, drewniane, sensoryczne, Kuba traktory, koparki, sprzęty motoryzacyjne; wszelkie przybory szkolne, malarskie; artykuły chemiczne, pościele, ręczniki; artykuły spożywcze (suche lub z dłuższą datą ważności)

Ola (5lat) urodziła się w 35 tyg. ciąży z rzadką wadą genetyczną 2Q31.1-Q32.3, która przejawia się m.in.: dysmorfią czaszki, palców kończyn górnych i dolnych, neuropatią zanikową obuoczną nerwu wzrokowego, przewlekłą chorobą nerek stopnia III, padaczką, opóźnionym rozwojem psychoruchowym, niskorosłością, niedoczynnością nadnerczy, małogłowiem. Dzięki intensywnej rehabilitacji potrafi przejść kilka kroków trzymana za jedną rękę, coraz więcej komunikuje się z otoczeniem za pomocą gestów i krzyku, rozpoczęto wprowadzanie komunikacji alternatywnej za pomocą programu „Mówik”. Kuba – wcześniak 29 tyg., choruje na młodzieńcze idiopatyczne zapalenie stawów postać uogólniona w trakcie remisji, przewlekła choroba migdała gardłowego, przewlekłe choroby górnych dróg oddechowych, zaćma tylnotorebkowa obuoczna. Ola i Kuba wymagają intensywnej wieloaspektowej rehabilitacji, stałej opieki wielu lekarzy specjalistów w szpitalach w Krakowie, Katowicach, Chorzowie, Rzeszowie, zakupu leków i sprzętu rehabilitacyjnego. Wszelka pomoc jest niezbędna do ich prawidłowego rozwoju.

Zbiórka odbywa się w sklepie „Hitpol” w Bereście do dnia 15 grudnia – artykuły można umieszczać w oznakowanym pudełku. Po upływie terminu zbiórki, wszystkie zebrane rzeczy zostaną spakowane i przekazane ich rodzicom.

Za okazaną pomoc w imieniu Oli i Kuby serdecznie dziękujemy!