Święto Niepodległości

W podniosłej i uroczystej atmosferze obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę – Święto Niepodległości. Mimo tego, że upłynęło od tego wydarzenia aż 104 lata, dzięki naszej młodzieży mogliśmy się przenieść do czasów marszałka Józefa Piłsudskiego i wielu polskich patriotów, dzięki którym dzisiaj możemy cieszyć się wolnością i niepodległością.

Uroczystość rozpoczęliśmy od odśpiewania Mazurka Dąbrowskiego i tym samym po raz kolejny wzięliśmy udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu”

#SzkołaDoHymnu

Później było bardzo nastrojowo, historia i tradycja przeplatały się ze współczesnymi utworami o wolności, ojczyźnie, walce. Nie mogło też zabraknąć wierszy patriotycznych, i tutaj na wysokości zadania stanęły najmłodsze dzieci z klas 1-3, recytując utwory Władysława Bełzy oraz starsi uczniowie, którzy słowo ojczyzna odmieniali we wszystkich przypadkach, prezentując poezję od czasów powstania listopadowego, aż do czasów współczesnych.

Na końcu wszyscy uczniowie naszej szkoły, podtrzymując wieloletnią tradycję wzięli udział w  przeglądzie  pieśni patriotycznych. Było bardzo pięknie, podniośle, uroczyście i biało-czerwono.

Rozdano również nagrody za udział w konkursie pt. „Mój Różaniec”, które wręczyła pani dyrektor i ksiądz katecheta.

Oprawa techniczna tejże uroczystości została zrealizowana wykorzystując sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.

#LabolatoriaPrzyszlosci