Pogadanki nt. zdrowego odżywiania

27 kwietnia klasy V-  VIII brały udział w spotkaniu przeprowadzonym przez kierownika pionu żywienia Sanatorium nad Kryniczanką, panią dietetyk Janinę Cieślicką. Podczas spotkania wysłuchali wiele ciekawych informacji dotyczących zdrowego sposobu odżywiania się w wieku dojrzewania. Była również mowa o współczesnych chorobach cywilizacyjnych np. bulimia i anoreksja, a także szkodliwości nadmiernego spożywania produktów typu fast food i słodkich przekąsek.

Z kolei 30 maja uczniowie klas I- IV uczestniczyli w spotkaniu poświęconemu przekazaniu informacji dotyczących zasad zdrowego odżywiania. Prelekcja została przeprowadzona w formie prezentacji przez panią pedagog Elżbietę Jasińska- Siemieniako przy współpracy z wychowawcami klas I- IV oraz pielęgniarką szkolną. Uczestnicy spotkania po wysłuchaniu wielu ciekawych informacji wzięli udział w smacznej degustacji zdrowych przekąsek. Następnie chętni uczniowie zaprezentowali piosenki i wiersze o tematyce zdrowego odżywiania. Zwieńczeniem spotkania było wspólne zaśpiewanie ulubionej przez dzieci piosenki pt. „Witaminki”.