Ojcowski Park Narodowy, Pustynia Błędowska – ODKRYWAM MAŁOPOLSKĘ – Projekt realizowany przy wsparciu finansowemu województwa małopolskiego

Drugi dzień (08.10.2021 r.) rozpoczął się bardzo ciekawie. Z samego rana poznaliśmy tajemniczy świat nietoperzy ukryty w korytarzach Jaskini Nietoperzowej na terenie Parku Krajobrazowego „Dolinki Krakowskie”. Następnie dojechaliśmy do Czajowic i weszliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego. Na miejscu  zeszliśmy przez Wąwóz „Ciasne Skałki” w Dolinę Prądnika i do Bramy Krakowskiej. Był też odpoczynek przy źródełku miłości-spragnieni nie żałowaliśmy orzeźwiającej wody. Stąd przeszliśmy do Ojcowa i zwiedzaliśmy ruiny dawnego zamku Kazimierza Wielkiego. Później przejechaliśmy do Pieskowej Skały i zwiedziliśmy miejscowy zamek, a następnie zeszliśmy do słynnej skały „Maczugi Herkulesa”. Udaliśmy się na Pustynię Błędowską do malowniczego punktu widokowego.

Na zakończenie wycieczki spacerowaliśmy także po ruinach Zamku „Rabsztyn”, gdzie obserwowaliśmy zachód pięknego słońca, które towarzyszyło nam przez cały dzień.

– Było super-powiedziała Pani Dyrektor na pożegnanie, wysiadając z autokaru.

– Było naprawdę świetnie- potwierdzamy szczerze.